Słoneczna Dolina

Obrocz w sercu Roztoczańskiego Parku Narodowego
nad Wieprzem

Spływy kajakowe

Oferta naszej firmy obejmuje spływy kajakowe po Wieprzu. Proponujemy kilka tras o różnym poziomie trudności,
dzięki czemu z naszej propozycji można skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i rodziny z małymi dziećmi.
Na każdym ze szlaku można podziwiać największe atrakcje Roztocza, czyli jego przyrodę - przepiękne widoki
i malownicze krajobrazy pól czy lasów.

Proponujemy przede wszystkim spływy:

  • indywidualne,
  • grupowe,
  • rodzinne.

W cenie usługi wypożyczamy stabilny kajak turystyczny, wiosła, jak również kamizelki ratunkowe. Gwarantujemy pełną sprawność wydawanego sprzętu.

Poniżej przedstawiamy poszczególne etapy proponowanych przez nas tras. Najkrótsza kończy się w Zwierzyńcu i polecana jest szczególnie rodzinom. Kolejne propozycje to dalsze etapy spływu

Odcinek czas [godz.] długość odcinka [km] opis
Obrocz - Zwierzyniec (Zalew Rudka) ok. 2 8 Jest to szlak najprostszy i najkrótszy, bowiem mierzy około ośmiu kilometrów. Trasa wiedzie wzdłuż Roztoczańskiego Parku Narodowego, co gwarantuje piękne widoki. Charakteryzuje się również dużą ilością zakrętów, które łatwo pokonać, gdyż nurt rzeki jest spokojny. Jednocześnie akwen jest płytki, dzięki czemu przy dobrej widoczności można dostrzec dno oraz pływające ryby.
Obrocz - Bagno ok. 3-4 12-13 Trasa ta wymaga przeniesienia kajaków przez śluzę. Jest ona jednocześnie nieco bardziej zaawansowana, bowiem nurt jest nieco bardziej wartki, przez co wymaga większych umiejętności kajakarza. Na szlaku tym natrafiamy także na piaszczystą mieliznę, która świetnie nadaje się do zorganizowania postoju i odprężającej kąpieli.
Obrocz - Żurawnica ok. 4-5 16-17 Wybierając tę trasę spotkamy na swojej drodze pierwsze zabudowania wiejskie Turzyńca. Rzeka zmienia swój kierunek na północ i jest stosunkowo spokojna. W tym przypadku czekają nas również dwie przenioski. Ze względu na długość tego szlaku (16-17 km), polecany jest on bardziej zaawansowanym turystom.
Obrocz - Brody (Kawęczyn) ok. 5-6 20-21 Na tym etapie Wieprz jest spokojny i szeroki, co pozwala na większe odprężenie. Trasa wiedzie wzdłuż Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a więc możemy obserwować malownicze widoki. Podczas drogi należy jednak uważać na zwalone pnie, których na pierwszy rzut oka można nie zauważyć. Końcówka etapu wymaga nieco wysiłku, bowiem jest nieco bardziej stroma.
Obrocz - Szczebrzeszyn ok. 6-7 24-25 Jest to ostatni etap spływu rzeką Wieprz, a jednocześnie najbardziej wymagający. Napotykamy tam dość silny nurt, a dodatkowo koryto jest znacznie węższe. Szlak kończy się po dopłynięciu do młyna w Szczebrzeszynie. Trasa ta proponowana jest turystom, którzy są już nieco bardziej doświadczeni.

Słoneczna Dolina - Spływy Kajakowe
Andrzej Juszczak

Obrocz 89
22-470 Zwierzyniec

Rezerwacje

tel. 500 456 514
660 252 155

Projekt i wykonanie misarah